Očistné diety

Mezi nejčastější a nejméně nákladné metody patří diety. Lidé se stravují zdravě a v malých porcích, aby tělu ulevili a vyprázdnili se. Někdo vyřadí z jídelníčku maso a pečivo, jiný pije dva dny pouze nápoje. Ať už je to tak či tak, nejedná se o příliš zdravou metodu. Je pravda, že se budete cítit uvolněnější a i Vaše bříško bude vypadat vypracovanější, ale to pouze v důsledku hladovění. Po takových dietách nastává velmi často tzv. jojo-efekt, kdy se ihned po skončení detoxu vrhnete k ledničce a „vybílíte ji“. Tím se Vaše bříško opět nafoukne a budete tam, kde jste byli. Takže pokud chcete zhubnout, musíte postupovat pomalu a postupně měnit Vaše stravovací návyky. Není dobré ze dne na den vyměnit hamburgery a chipsy za jablko a kedlubnu. To se už ovšem nebavíme o detoxu, ale hubnutí. Tyto dva pojmy nesmíme zaměňovat. Od detoxu neočekáváme shození nadbytečných kil, ale získání energie. Zpravidla probíhá kratší dobu a měl by být sestaven tak, aby se výsledky dostavili co nejdříve.

Pokud se rozhodnete pro očistnou dietu, nezapomínejte dodržovat základní pravidla. Buď držet přísnou dietu, tzn. jíst velmi malé porce po kratší dobu, nebo mírnější dietu, tzn. jednou za čas si dopřát své oblíbené jídlo po delší dobu. Berte ale na vědomí, že detox by neměl trvat déle než měsíc. Přísnými dietami byste svému tělu spíše ublížili, než prospěli. Mezi další pravidla patří nejíst tučná jídla, pít hodně vody a naopak vyhnout se alkoholu.

 

Příklady očistných diet:

Půlměsíční detoxikační dieta

1. - 2. den

Během těchto dvou dnů je potřeba, abyste co nejvíce pili. Samozřejmě nejlepší je voda, sáhnout ale můžete i po čerstvých šťávách a džusech. Vždy byste ale měli kupovat stoprocentní. Pokud Vás přemůže hlad, uvařte si ovesnou nebo krupicovou kaši. Hlavní je, aby strava měla tekutou konzistenci.

3. - 6. den

Opět se snažte vypít co nejvíce vody. Pijte také šťávy a džusy, ovšem nepřekračujte množství 250 ml za den. Ke snídani si dejte bílý jogurt s jablkem nebo kukuřičné chlebové plátky namazané lučinou a ředkvičky. K obědu a večeři si dávejte zeleninové nebo masové vývary. Vyhněte se játrovým knedlíčkům a těstovinám. Do polévek přidávejte zeleninu, jako je např. celer, mrkev, hrách, brambor. Před spaním si dejte sklenici džusu.

7. - 15. den

Nezapomínejte dodržovat pitný režim. Pijte bylinkové nebo zelené čaje. Máte-li hlad, dejte si ovesnou nebo krupicovou kaši. V obchodech se také můžete poohlédnout po mléčné rýži, která je k sehnání v mnoha příchutích. Pokud máte chuť na sladké, můžete si dopřát sušené ovoce, jako jsou např. rozinky, švestky, brusinky, meruňky.

Po ukončení detoxikační diety se snažte některé zásady ve stravování zachovat. Vyhýbejte se smaženým jídlům a omezte pečivo. Co se týče masa, upřednostňujte kuřecí a ryby. Snažte se vyhýbat jídlům z pánve, připravujte na páře nebo vařte. Jezte jogurty a kefíry. Pijte hodně tekutin.

 

Dvoudenní detoxikační dieta

Pokud máte problémy se zažíváním, s kůží nebo vás trápí špatné pocity a nálada, můžete vyzkoušet tuto dietu. Zřejmě se ve Vašem těle nahromadilo mnoho toxinů a zároveň trpíte nedostatkem vitamínů a minerálů.
Základ diety tvoří ovoce a zelenina. Díky těmto potravinám získá Vaše tělo potřebné množství vlákniny a vitaminu C. Každý den byste měli vypít nejméně 1,5 litru vody. Jestliže dietu prodloužíte o pár dní, měli byste začít hubnout. Není dobré však tuto dietu držet déle než týden. Nejedná se o zdravé hubnutí.

První den

Celý den můžete jíst pouze rajčatový salát a očistný jogurt. Rajčata si nakrájejte a smíchejte se zálivkou z oleje, octa, soli a pepře. U salátů upřednostňujte vždy olivový olej. Doplnit ho můžete celozrnným chlebem nebo kukuřičnými chlebovými plátky. Do bílého jogurtu přidejte kousky čerstvého nebo sušeného ovoce. Vyhněte se cukru.

Druhý den

Ke snídani si dejte ovocný salát s kiwi, banánem, rybízem nebo borůvkami. Přidat můžete i jakákoliv semínka, která doma najdete. K tomuto jídlu se pije broskvový nektar. K dopolední svačině si dejte opět ovocný salát, ovšem teď z ananasu, pomeranče, jablka a broskve. Ovoce nakrájejte a smíchejte, můžete posypat i slunečnicovými semínky. K obědu a večeři si musíte pro tento den vystačit se zeleninovou polévkou s ovesnými vločky. Ti, co nemají rádi ovesné vločky, mohou do polévky přidat zeleninu. Nakrájenou zeleninu orestujte na olivovém oleji, zalijte vodou, přidejte ovesné vločky, bujón, majoránku a povařte. Odpoledne je čas na očistný ochucený jogurt se stonky máty a ovocem. Vše promíchejte dohromady.
 

Navštivte také

Doména www.detox-tela.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 84444 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.detox-tela.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář